Eca kombi servisi

ECA Kombi Bakımı

Eca kombi bakımı servisleri olarak kombilerinizin bakım hizmetlerini işinde uzman servis kadromuz ile en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kombi cihaz sistemleriniz için profesyonel bakım hizmeti alabileceğiniz Eca kombi bakımı servis hizmeti ile kombilerinizin temizliğini en iyi şekilde gerçekleştirir ve kombilerinizin tüm bakım kontrollerinin alanında uzman servis çalışanlarımız ile yaparız.

Kombilerinizin bakım hizmetleri ne kadar profesyonel bir şekilde yapılırsa kombi cihazlarınızda sistemsel sorunlar yaşamazsınız. Bu şekilde sadece kombi cihazınızın bakım hizmetleri için servis çağırmış olursunuz. Kombi servisi bakım hizmetleri, sizlere hizmet sunan kombi servislerine göre değişim gösterebilmektedir.

Eca Bakımı

Bazı kombi eca bakımı hizmeti veren firmalar kombi cihazlarınızın eca bakım hizmetini profesyonel bir şekilde gerçekleştirip sizlere sunsa da bazı firma çalışanları böyle değildir. Eğer alanında uzmanlaşmış bir servis çalışanı ile tarafından servis hizmeti almıyorsanız, servis hizmetiniz kombinizin bakımını baştan savma bir şekilde gerçekleştirip sizden daha fazla ücret alabilir.

Eca Kombi Bakımı

Bu nedenle Eca kombi bakım servisi olarak sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Hem kaliteli servisimiz hem de en ekonomik fiyatlara yaptığımız işlerle kombi bakım servisi olarak birçok insanın ilk tercihi biz oluyoruz.

Eca Kombi Bakımı Çeşitleri

Kombi sistemleriniz için sizlere iki farklı servis hizmetinde bulunmaktayız. Bu servis hizmetlerine bir göz atacak olursak;

 • Yoğuşmalı eca kombi bakımı hizmetleri
 • Hermetik eca kombi bakımı hizmetleri

Olarak bu servis hizmetlerimizi ikiye ayırabiliriz. Eğer kombi cihazınızın bu sistemlerden hangisine sahip olduğunu bilmiyor ve kombi cihazınızda bir sorun yaşıyorsanız Eca kombi bakım hizmetlerimizi arayarak arıza kaydı oluşturabilir ve sorunlarınıza en kısa sürede çözüm bulabiliriz.

Eca bakımı servisi hizmetlerimiz ile sizlere sunduğumuz kombi bakım servis hizmeti, işinde profesyonel servis çalışanları ile kombilerinizin bakımını hangi yollardan geçerek gerçekleştirdiğini sizler için detaylı olarak inceleyelim.

Yoğuşmalı Eca Kombi Bakımı

Günümüzde en çok tercih edilen kombi sistemlerinden biri de yoğuşmalı kombi sistemleridir. Hem çevre kirliliğini en aza indiren hem de kombi cihazlarından daha fazla verim almanızı sağlayan bu sistemlerin bakımı hermetik kombilere göre daha farklıdır.

Yoğuşmalı sistemler diğer kombi cihazlarına göre daha fazla verimli çalışmasının yanı sıra oldukça hassas sistemlere sahip olan bir kombi çeşididir. Bu nedenle bu tarz kombi cihazlarınızın bakım hizmetlerini gerçekleştirirken daha dikkatli olunmalıdır. Aksi taktirde yapılacak en ufak bir hata büyük sorunlara neden olabilir ve sizi maddi açıdan olumsuz yönde etkileyebilir.

Bu nedenle sizlere en profesyonel şekilde yoğuşmalı kombi hizmeti veriyoruz. Dilerseniz kombi servis hizmetlerinde uzmanlaşmış kombi servis çalışanlarımızın sizlere vermiş olduğu eca yoğuşmalı kombi bakım hizmetine bir göz atalım.

Eca Bakım Başlıkları

 • Gaz veya su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir.
 • Kombi cihaz sisteminiz içerisinde bulunan bazı elektrik devreleri vardır. Bu elektrik devrelerinin tozlanması sonucu çalışması zorlanacağı için bu parçaların tozları alınır.
 • Kombi servis çalışanlarımızın özel kombi bakım araçları ile kombi cihazınızın gaz ayarlamaları kontrol edilerek uygun gaz ayarlaması yapılır.
 • Kombi en uygun su ayarlamaları yapılır.
 • Petek ısıtma sistemlerinde sıkıntı olup olmadığı kontrol edilir.
 • Eğer peteklerde ısınma gibi bir sorun görülür ise petek temizliği yapılır.
 • Su filtreleri temizlenerek peteğinizin daha sağlıklı bir şekilde çalışması sağlar. Bu şekilde bulunduğunuz ortamın sıcaklığı buna göre değişim gösterebilir.
 • Kombi cihaz sisteminde oluşabilecek herhangi bir durumda otomatik olarak gaz kesilir. Otomatik olarak kesilen bu gaz sisteminin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Bu şekilde yoğuşmalı kombi bakım hizmetini tamamlamış oluruz.

 

Hermetik Eca Kombi Bakımı

Eca kombi bakımı tarafından gerçekleştirilen hermetik eca kombi bakımı hizmetimiz ile sizlere kombi servis hizmeti alanında uzmanlaşmış birçok servis çalışanı ile kadromuzu oluşturmaktayız. Dilerseniz hermetik kombi servisimiz tarafından sizlere sunulan hizmet adımlarımı detaylı bir şekilde inceleyelim.

 • Kombi bakım işlemlerine geçmeden hemen önce peteğinizin yanma durumu ve sıcak su değerleri kontrol edilir.
 • Daha sonrasında ise kombinizde herhangi bir su sızdırma durumunun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Kombi sisteminizin içi açılarak temizlenmesi sağlanır.
 • Kombiniz içerisinde yer alan elektrik kabloları, sistemleri ve hatları uzman servis çalışanlarımız tarafından kontrol edilir.
 • Kombi cihazınızın fan kontrolleri gerçekleştirilir. Eğer kirli veya temizlenmesi gerekiyorsa özenle temizlenir.
 • Kombi içerisinde bulunan kirli su boşaltılarak temizlenmesi sağlanır.

Eca Hermetik Kombiler

 • Kombi cihazınız içerisinde çeşitli gazlar bulunundur. Bu gazların arasından genleşme tankı eğer biterse tekrar doldurulması sağlanır.
 • Kombi cihazınızın yanma haznesi boşaltılarak temizlenir.
 • Kombi cihazınızın brülör temizliği alanında uzmanlaşmış servis çalışanlarımız tarafından geçekleştirilir.
 • Cihaz içerisinde yer alan Ateşleme iyonizeysen elektron kodu kontrol edilerek profesyonel bir şekilde temizlenmesi sağlanır.
 • Kombi cihazınızın üzerinde bulunan üç yollu vana sistemi çıkarılır ve dikkatli bir şekilde temizlenerek tekrardan yerine takılır.
 • Kombi cihazınızın fan sistemi sökülür ve uzmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde temizliği sağlanır.
 • Kombi cihazınızın gaz ayarlamaları yapılır.
 • İleride oluşabilecek tüm arızalar uzaman servis personelimiz tarafından profesyonelce çalışılarak tespit edilir.
 • Kombi cihaz sahibine çıkabilecek sorunlar hakkında danışılır.
 • Kombi cihaz sisteminin sahibinin ek ücret vermesi durumunda bazı parçalar yerinden çıkarılarak yenilenmesi sağlanır.

Eca Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Kombi sahibi olan birçok insan kombi cihaz sistemlerinin daha az verim verdiğini veya kombi cihazının çalışmayı durdurduğundan şikâyet eder. Aslında bu sorunların en temel sebebi kombi cihazınızınız bakım hizmetinin yeterli verilmediğinden hatalı olabilir. Bu nedenle en iyi servis hizmetini alarak cihazınızın bakım işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz.

Kombi cihazlarını kaliteli bir firmaya servis ettirmek sizi hem kombi verimi açısından hem uygun fiyatlı hem de cihazınızdan maksimum seviyede Eca kombi bakımı servis hizmeti alarak bunu karşılayabilirsiniz. Ancak her kombi servisi bu şekilde hizmet vermediği için bazen bu servisler ile karşılaşabiliyoruz. İşini iyi yapmayan bir servisten alacağınız hizmet kombi cihazınızın daha da kötü bir hale gelmesine sebep olabilir.

Eca Yetkili Kombi Bakımı

Bu nedenle eca servisi i tercih ederek bu sorunları yaşamanızı engelleyebiliriz. Kombi kullanıcılarının en merak ettiği sorulardan biri de kombi bakımının ne zaman yapılacağı hakkında oluyor. Kombi cihazlarınızı yılda en az altı ay ara ile yaptırmalısınız.

Eca kombi Bakımı