Eca kombi servisi

ECA Petek Bakımı

Eca petek temizliği hizmetini sizlere vermekteyiz. Petek Bakımı evinizin ısısı ve sıcak suya sahip olmanız için oldukça önemli bir işlemdir. Eca kombi servisi olarak petek bakımlarını hızlı ve profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz. Peteğinizin daha iyi bir şekilde ısı vermesini ve daha fazla tasarruf sağlaması için alanında uzman servis çalışanlarımızla beraber. Bu işlem ne kadar profesyonelce yapılırsa, peteğinizin size vermiş olduğu ısı verimi artacak ve bu şekilde daha sıcak bir ortama sahip olabileceksiniz.

Eca Petek Bakımı

Eca Petek Temizliği

Petek temizliğinin yapılma nedeni, peteğinizin ileride daha büyük sorunlara neden olmasını engellemektir. Petek içerisinde ve petek sisteminde bazı sıkıntılar oluşabilir ve peteğiniz git gide kullanılamaz bir hale gelmeye başlar. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamanız için sizlere Eca kombi servisi olarak petek bakım hizmeti veriyoruz. Petek bakımlarını işinde profesyonel olan kadromuz ile özel petek bakım araçları ile gerçekleştiriyoruz. Peteklerinizde çıkan sorunları gidererek ısı verimini maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Bu şekilde hem verimli hem de tasarruflu bir şekilde peteklerinizi kullanma imkânı sunmuş oluyoruz. Peteklerinizde çıkabilecek olan bazı sorunları dilerseniz birlikte inceleyelim.

 • Peteklerinizin ısınmaması
 • Peteklerinizin bir kısmının ısı vermesi bir kısmının da ısı vermemesi.
 • Musluklarınızdan sıcak su akmaması, az akması veya hiç su akmaması.
 • Petekleriniz siyah veya koyu renkli bir sıvı akıtması.
 • Kombi cihazınızın içerisinden ses gelmesi.

Ve daha birçok sorun listelenebilir. Bu sorunları gidermek için bir servis hizmetinden faydalanmanız gerekir. Ancak seçeceğiniz servis hizmeti petek temizliği konusunda işini profesyonelce yapabilecek bir servis olması gerekir. Aksi taktirde peteklerinizin temizliği tam yapılmaz ve peteklerinizde sık sık sorunlar ortaya çıkar.

Eca Petek Bakımı Sonrası

Eca kombi servisi olarak Eca petek temizleme hizmetimiz ile sizlere en iyi şekilde hizmet etmek için çalışıyoruz. İşinde başarılı profesyonel servis çalışanlarımız ile petek temizliğinizi en kaliteli ve en uygun fiyatlara yapmaktayız.

 

Eca Petek Bakımı Nasıl Yapılır?

Eca kombi servisimizin sizlere vermiş olduğu petek temizleme hizmetimiz ile peteklerinizin bakımını profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Petek temizliği oldukça önemli ve bulunduğunuz alanın ısı yönetimini yapan bir işlemdir. Petek temizliğiniz servisiniz tarafından ne kadar iyi bir şekilde yapılırsa bulunduğunuz ortamın ısı verimi o kadar artar. Eca kombi servis hizmetlerimiz arasında yer alan Eca petek temizliği işlemlerinin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Eca Petek Bakım Aşamaları

Petek Bakımı

 • Petek temizliği işlemine başlamadan önce kombi cihazınız kapatılır.
 • Kombi içerisindeki su tamamen boşaltılır.
 • Kombi içerisinde bulunan suyun boşaltılmasının ardından, kombi cihazınızın giriş panoları bölümünde yer alan filtre sökülür ve temizlenmesi sağlanır.
 • Peteklerinizin temizliğinin rahat bir şekilde yapılması için peteklerinizin yerinden çıkarılması gerekir.
 • Bunun için petek vanaları dikkatli bir şekilde sökülerek petekleriniz bulunduğu alandan çıkarılır.
 • Peteklerinizin temizlenmesi için küçük bir hortum yardımı ile peteklerinizin içerisine tazyikli su doldurulur.
 • Tazyikli su doldurma işlemi peteğinizin içerisindeki tüm kirlerin temizlendiğinden emin olana kadar uzmanlarımız tarafından devam edilir.
 • Bu şekilde tüm peteklerinizin sistemleri temizlenir.
 • Petek temizleme işlemlerinizi tamamladıktan hemen sonra peteğinizin filtresi söküldüğü yere tekrar monte edilir.
 • Peteklerinize uzmanlarımız tarafından belirli bir seviyeye kadar su basılır.
 • Peteklerinizin su vanaları tekrar eski yerlerine takılarak kapatılır.

Yanlış işlem Kombiyi Bozar

Bu şekilde petek bakım işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bu işlemleri kendiniz yapmanız riskli olabileceği gibi yapılabilecek en ufak bir hatada kombi cihazınızın bozulmasına ve sizlerin maddi açıdan olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Ayrıca bu işlemler sırasında seçeceğiniz kombi servisi de oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

Petek Bakımı Neden Önemlidir?

Eca Petek Bakımı Servisi

Petek bakımı yapılması, sizi birçok açıdan olumlu yönde etkileyen faktörler arasına girmektedir. Hem maddi açıdan kazancınız hem de bulunduğunuz ortamın ısısını en iyi şekilde sağlayan petek sistemlerine sahip olmuş olursunuz. Ancak petek sistemlerinizin temizliği yapılmadığı veya doğru bir şekilde yapılmadığı zamanlarda çeşitli sıkıntılar çıkabilir.

Eğer kombi petek temizleme yapılmazsa peteğiniz sizlere yeterli miktarda ısı veremeyecek ve evinizin sıcaklığını tam olarak sağlayamayacaksınız. Ayrıca peteğinizin iç sistemleri kir ve pislik ile kaplı olduğu için peteğiniz kendini zorlayacak ve daha yüksek tutarlarda faturalar size yansıyacaktır. Bu nedenle kombi servisinizin hem kaliteli iş yapmasına ve iş önlemlerini en iyi şekilde alamsına dikkat etmelisiniz.

Eca Petek Bakımı

Eca kombi servis hizmetlerimizden bir olan petek temizliği, kombi servis kadromuzda çalışan uzmanlarımız ile tüm işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle kombi petek temizliği denince ilk akla gelen hem müşterilerimiz memnun kalması hem de uygun fiyat tekliflerimiz ile biz oluyoruz. Bir kombi servisinden bekleyeceğiniz hizmetin daha fazlasını Eca kombi servis hizmeti alarak görebilir ve kombi sistemleriniz başta olmak üzere peteklerinizin temizliğini en profesyonel şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Petek Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Eca kombi servisimiz tarafından sizlere verilen petek temizleme hizmetimiz düzenli olarak yılda en az bir defa yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemler peteğinizin ne kadar süre çalıştığına göre değişim gösterebilmektedir. Eğer petek sisteminizi yıl içerisinde sürekli olarak çalıştırıyorsanız, daha sık olarak petek temizliğini yaptırmanız gerekir.

Eca kombi Bakımı