Fevzi Çakmak Cd. No:42 Güneşli, 34212 Bağcılar/İstanbul

Eca Kombi Servisi Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Eca Kombi Servisi Sıkça Sorulan Sorular

Eca Sıkça Sorulan Sorular

Kombi ile ısı ihtiyacını gidermek güvenli midir?

Kombi cihaz sistemlerinde çeşitli sıkıntılar çıkması ihtimaldir. Ancak kombi cihazları aşırı sıcaklık ve gaz kaçması gibi sorunlara karşı tüm önlemleri alınarak kontrol edilmiş tamamen güvenli sistemlerdir. Ayrıca Türk Standardları Enstitüsü (TSE) bu cihazları en iyi şekilde koruma altına almış ve tüm sorunlara karşı önlemlerini almışlardır.

 

Kombi ilk çalıştırma nedir? Ben ilk çalıştırma yapabilir miyim?

Kombi cihazlarınızın ilk çalıştırma işlemleri Eca kombi servisimiz tarafından tamamen ücretsiz şekilde yapılmakla beraber servis çalışanı dışındaki bir kişinin bu işlemi yapması hem riskli hem de sizi maddi açıdan etkileyebilmektedir.

 

Kombi neye göre gaz tüketir?

Kombi cihazları genellikle bulunduğu ortamın koşullarına göre gaz tüketimi yapar. Bu ortam koşullarını sizler için sıralayacak olursak;

 • Ortamın İzolasyonu
 • Sağladığı sıcaklık
 • Bulunduğu ortamın sıcaklığı
 • Kombi cihaz kapasitesi

Gibi durumlara göre kombinizin gaz kullanım miktarı artış gösterebilir.

 

Kombi cihazını kapatıp açmak tasarruf sağlar mı?

Kombi sisteminizi kapatıp açmak, kombi cihazınızın hem daha fazla yakıt tüketmesine ve cihaz sistemini başlatıp kapatarak kombinizin sistemlerini kötü yönde etkileyebilirsiniz. Ancak tasarruf sağlamak istiyorsanız kombinizi kısık bir ayara getirip sürekli olarak çalışmasını sağlamak hem tasarruf hem de normale göre daha az bir şekilde yakıt harcamasını sağlayacaktır.

 

Kombi bakımı neden önemlidir?

Kombi bakımını düzenli bir şekilde yaptırmanız ileride kombi cihazınızda oluşabilecek hataları giderir. Bu şekilde kombinizin hem temizliğini sağlar hem de ileride oluşabilecek sorunları gidermiş olursunuz. Ancak kombi cihazınızın bakımını düzenli olarak yapmadığınız sürece kombi cihaz sisteminiz arıza vermeye ve giderek daha da verimsiz çalışmaya başlayacaktır.

 

Kombi cihazını en tasarruflu şekilde nasıl kullanırım?

Aslında bu işlem servis aldığınız firmaya göre değişim gösterebilir. Eca kombi servisi sizlerin kombi cihazlarınızdan en fazla seviyede verim alması için çeşitli bakım ve kontrol işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz Eca kombi servisimizde servis hizmeti alabilir ve maksimum seviyede verim ve maksimum seviyede tasarruf yapmanızı sağlarız.

 

Kombi sistemi kullanmanın avantajları nelerdir?

Kombi cihaz sistemleriniz sizler için bulunduğunuz alanın ısısını ve sıcak su imkânı sunarak daha konforlu bir hale gelmesini sağlar. Bu sistemler ile kombi cihaz sahipleri istedikleri şekilde istedikleri kadar ısınarak diğer sistemlere göre daha tasarruflu ve daha uygun bir ücretle çalışırlar. Ayrıca diğer cihaz sistemlerinde sıcak su için farklı bir cihaza ihtiyacınız olmaz.

Bu nedenle alacağınız bir kombi cihazı sizlere diğer cihazlara göre daha fazla tasarruf sağlamasıyla beraber faydalarını da göstermektedir.

 

Kombi sistemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yeni bir kombi cihazı alacak veya eski kombinizi değiştireceğiniz zaman alacağınız kombi sistemini en iyi şekilde seçmeli ve bulunduğunuz alanın ısı kaybı yapmamasına önem gösterilmelidir. Eğer ısı kaybının nasıl giderileceğini bilmiyorsanız ısı kaybına neden olan faktörlerden biraz bahsedelim;

 • Bulunduğunuz alanın cephesi ısı kaybına neden olabilir. Kuzey cepheli alanlar ısı kaybına en fazla maruz kalan alanlardır. Bu alanları olabildiğince tercih etmemeye çalışın.
 • Eğer kombi cihazınızın yer aldığı alanda yalıtım yapılmamış ise ısı kaybı yaşayabilirsiniz. Isı yalıtımları kombi cihazlarınızın ısı kaybetmesini çok büyük bir seviyede etkileyebilir.
 • Bir apartmanda yaşıyorsanız apartman içerisinde yaşadığınız katta bulunan kombiniz hemen altınızdaki katın veya üstünüzde bulunan katın dolu olması yaşamış olduğunuz apartmanın daha az bir seviyede ısı kaybetmesini sağlar. Bu nedenle seçtiğiniz katın hangi konumda olduğuna dikkat etmeniz sizin için iyi olacaktır.
 • Kapı ve pencerelerin sayısı ısı kaybını etkileyen faktörler arasına girer.

Isı kaybeden bu maddelere dikkat etmeniz ve bunların oluşmasını engellemeniz kombinizin daha verimli çalışarak tasarruf sağlaması açısından için daha iyi olacaktır.

 

Kombi cihazlarının çeşitleri nelerdir?

Kombi sistemleriniz içerisinde bulundurduğu atık gaz tahliye sistemine göre değişim gösterebilmektedir. Atık gaz tahliye sistemine göre değişen bu kombiler;

 • Bacalı kombi sistemleri
 • Hermetik kombi sistemleri

Her ne kadar iki farklı kombi sistemi bulunsa da günümüzde bu kombi cihazlarından daha çok hermetik kombi sistemleri kullanılmaktadır. Bunun en temel sebebi hermetik kombi sistemlerinin hem daha verimli ve tasarruflu çalışması hem de diğer kombi cihazlarına göre daha güvenli olmasına bağlanılır.

Aynı zamanda komi sistemleri ısıtma şekline göre de değim göstermektedir. Isıtma sistemine göre değişim gösteren bu sistemleri sıralayacak olursak;

 • Yoğuşmalı kombi sistemleri
 • Standart kombi sistemleri

Bu sistem çeşitlerinde ise daha çok yoğuşmalı kombi sistemleri tercih edilmektedir. Yoğuşmalı kombi sistemlerinin daha çok tercih edilmesinin sebebi standart kombi sistemlerine göre daha fazla seviyede verim sağlaması ve normale göre daha az bir şekilde yakıt harcamasından kaynaklıdır. Ayıca yoğuşmalı kombi sistemleri çevremizi diğer kombi sistemlerinde göre en az şekilde kirleterek bizlere en iyi şekilde hizmet sunar.

Eca Kombi servisi ücretli midir?

Eca kombi servisi sizlere sunmuş olduğu kombi servis hizmetleri ile sizden uygun fiyatlara servis ücreti alır. Vereceğiniz bu ücretler tercih ettiğiniz servis hizmetine göre değişim gösterebilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: